klikni   knjiga gostiju
  L E T O P I S   Š K O L E  u šk. 2 0 1 9 / 2 0 2 0
 NOVO ! ! - pogledajte   NAŠE VIDEO ZAPISE

ARHIVA LETOPISA ( od 2004 godine do danas)

USPESI NA KONKURSIMA ŠKOLSKA SLAVA

PUBLIKACIJA              JAVNE NABAVKE

NAJVAŽNIJI  DOKUMENTI I OBRASCI
     INFORMATOR O RADU ŠKOLE
VELIKI FOTO ALBUM  2004 - 2011.

<< početak

ŠKOLSKA SLAVA

27. januar 2021.

Zbog poznatih okolnosti izazvanih pandemijom korona virusa proslava školske slave-Svetog Save ove godine realizovana je na drugačiji način u odnosu na ranije godine. Naime, uz poštovanje svih epidemioloških mera snimljeni su nastupi učenika koji su podrazumevali recitatorske tačke u kojima su učestvovali predstavnici svih odeljenja, a potom su oni objedinjeni u jedan video-materijal kome je dodata još i prezentacija o životu i značaju Svetog Save. Ovaj interesantno urađen video-zapis prezentovan je učenicima u odeljenjima u vreme kada bi se uobičajeno realizovala priredba u normalnim okolnostima. Ovom prilikom pohvaljujemo sve učesnike koji su se i u ovim novim, neobičnim okolnostima odlično snašli i pokazali snažnu veru na putu svetosavlja.Uz nekoliko fotografija koje smo napravili ovom prilikom, preporučujemo da pogledate i naš svetosavski   >>> VIDEO-ZAPIS

<< početak

USPESI NA KONKURSIMA
septembar-decembar 2020.

Iako je prvo polugodište ove školske godine po mnogo čemu bilo drugačije od svih ostalih zbog poznatih okolnosti u vezi sa korona virusom, motivacije i kreativnosti našim đacima nije nedostajalo ni u ovim neobičnim danima. Uzimali smo učešće na različitim likovnim i literarnim konkursima, a nagrade, po običaju,  nisu izostale. Najpre su nas u septembru obradovale lepe vesti iz Gradske narodne biblioteke äŽarko Zrenjaninô iz Zrenjanina kada su u okviru 46. Pesičke štafete pesme naša tri učenika ušle u uži izbor i oni su imali tu čast i priliku da pročitaju svoje pesme u Biblioteci i da se druže sa  pesnikinjom Elizabetom Georgijev koja je bila domaćin ovogodišnje Pesničke štafete. Ovom prilikom pohvaljujemo naše mlade pesničke nade: Merimu Radovančev (2.razred), Dušana Pijića (3.razred) i Marinu Radovančev (5.razred). Naredne lepe vesti stigle su z Beograda. Naime, na Umetničkom literarnom konkursu u organizaciji Dečijeg kulturnog centra iz Beograda ôDomovina se brani lepotomö pesma Marine Radovančev (5.razred) je pohvaljena, a pesma Nine Filipović (5.razred) osvojila je drugo mesto!Ovo je sjajan uspeh s obzirom na činjeniu da su pesme stizale ne samo iz cele Srbije, nego iz iz svih krajeva sveta gde se srpski jezik može čuti,  tako da je konkurencija zaista bila velika. Kraj prvog polugodišta ulepšala je i vest koju je stigla iz Zavoda za javno zdravlje iz Zrenjanina.  Likovni rad Lazara Mojina ö(3.razred)   na temu ôZdravlje na usta ulaziô nagrađen je i biće postavljen i  na sajtu Instituta za javno  zdravlje Srbije i korišćen za izradu zdravstveno-promotivnog materijala u cilju promocije zdravih stilova života. Čestitamo od srca našim uspešnim učenicima-Merimi, Dušanu, Marini, Nini i Lazaru i njihovim mentorima-učiteljicama Svetlani Todorov i Vesni Mojin i nastavnici Gordani Janković i želimo da ovako lepe uspehe ponove i naredne godine.

OŠ"MLADOST" @ Tomaševac 2020. , sva prava zadržana